Ekonomi

Açılışını ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın yaptığı ANFA Sera Beypazarı meyvelerini vermeye başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Lideri Mansur Yavaş’ın ‘Beypazarı Projeleri Tanıtım Töreni’nde açılışını yaptığı ‘ANFA Sera Beypazarı’ ilk meyvelerini vermeye başladı. 100 milyon bitki kapasiteli serada yetiştirilen meyve, sebze ve ağaç fidanları uygun fiyatlarla Başkentlilerin hizmetine sunuluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yerel üreticiden alınan fidanların geliştirilmesi ve yeni fidanların yetiştirilmesi amacıyla Beypazarı’nda kurulan serada üretilen meyve ve sebze fidanlarının satışı başladı. Domates, kırmızı biber, dolmalık biber, kapya biber, acı biber, kavun, karpuz ve salatalık gibi seralarda yetiştirilen çok sayıda meyve ve sebzenin fideleri uygun fiyatlarla Başkentlilerin beğenisine sunuluyor.

Toplam 11.800 metrekare kapalı alana ve 16 bin metrekare üretim alanına sahip olan ANFA Sera Beypazarı-2’de sebze ve meyve fidelerinin yanı sıra saksı bitkileri de yetiştiriliyor.

DEPREMDE ÇİFTÇİLERE EK

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından zor günler geçiren çiftçilere destek amacıyla seralarda yetiştirilen 2 milyon Kahramanmaraş biberi ve domates fidesi afet bölgesine gönderilecek.

Hobi bahçesinde veya farklı alanlarda sebze ve meyve yetiştirmek isteyen vatandaşlar, ANFA Bitki Evleri veya Beypazarı Seralarından yerli üretim fidan temin edebilecek.

ipsalahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu