Haber

Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş: ‘Babamın Kemikleri Sızlıyor’

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yazdığı yazıda MHP’ye yüklendi. Taş, babası Alparslan Türkeş’in kemiklerinin sızladığını söyledi.

Ülkü Ocakları’nın eski lideri Sinan Ateş, Ankara’da düzenlenen silahlı baskında hayatını kaybetti.

Sinan Ateş’in öldürülmesinde bazı MHP’li yetkililerin de parmağı olduğu iddia ediliyor.

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, babasının ölüm yıldönümünde yazdığı bir yazıda Sinan Ateş’in öldürülmesinden MHP’yi sorumlu tuttu.

Ayyüce Türkeş Taş’ın Önemli Gazete’de yazdığı köşe yazısının ilgili bölümleri şöyle;

Bu cinayet bana göre Türkiye’nin geldiği vahim noktayı gözler önüne seriyor.”

Yazık ki bu katliamın destekçilerinin Türkiye’nin sigortası MHP’nin de aktif üyeleri olduğuna dair ortaya çıkan çok sayıda delil ve belge varken MHP’den bu katliamla ilgili tek bir açıklama ve eylem yok. , bu destekçiler hala korunuyor.

“Aslında katliama karışan kişiyi koruduğuna dair birçok iddiası bulunan MHP milletvekili, 14 Mayıs seçimleri için adayım diye sosyal medyada çok sayıda fotoğraf yayınlıyor. Ve sanki hiç olmamış gibi hayatlarına devam ederler. Sözün bittiği yer…”

“Hukukun üstünlüğünü her şeyin üzerinde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… O partideki herkesin tepeden tırnağa bu bilinçle hareket etmesi gerekiyor. Hesabını vererek dünyada kurtulma fırsatı bulsalar da ahirette bulamayacaklar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu