Haber

Balıkesir’de Spor Dolu Bir Hafta Sonu

Sporun her alanında öncü olmayı hedefleyen Balıkesir, bu hafta sonu farklı yarışlara ve şampiyonalara ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Satranç, Oryantiring ve Masa Tenisi turnuvalarında sporcular kıyasıya mücadele etti.

Balıkesir Yıldızlar Satranç Şampiyonası

13-18 yaş arası gençlerin yarıştığı BM Yıldızlar Satranç Şampiyonası. 75. Yıl Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Satranç severler, çekişmeli karşılaşmaların güçlü anlarını merakla izledi. Şampiyona oldukça heyecanlı sahnelere sahne olurken, Balıkesir Yıldızlar Satranç şampiyonlarına ödülleri takdim edildi.

oryantiring yarışı

Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında her kategoriden sporcunun katılımıyla Atatürk Parkı’nda Oryantiring Yarışması düzenlendi. Hareket, zeka ve canlılık gerektiren bir takım oyunu olan Oryantiring ile heyecan ve adrenalin doyasıya yaşandı. Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreninde şampiyonlara ödülleri İl Müdürü Adem Özalp, İlçe ve Şube Müdürleri ile Türkiye Oryantiring Federasyonu İl Temsilcisi Handan Burak Aksoy tarafından verildi.

Masa Tenisi Gençler ve Gençler müsabakaları

Minikler ve Minikler Masa Tenisi maçları Ali Hikmet Paşa Tesisleri Fuat Kula Masa Tenisi Salonu’nda yapıldı. Maçlara 14 takım katılırken, çekişmeli maçlar sporseverler tarafından heyecanla izlendi. Maçlar sonunda şampiyonlara kupa ve madalyaları Şube Müdürü İ. Emre Aydemir, hakem heyeti ve antrenörler verdi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu