Haber

Çin’in Telekomünikasyon Uydusu Otomatik Olarak Yörünge Değişimine Başlıyor

APSTAR-6E telekomünikasyon uydusunu taşıyan Long March-2C taşıyıcı roketi, 13 Ocak 2023’te Çin’in güneybatısındaki Sichuan Eyaletindeki Xichang Uydu Fırlatma Merkezi’nden fırlatıldı. (Fotoğraf: Liu Guanghui/Xinhua)

PEKİN, 26 Ocak (Xinhua) — Çin’in APSTAR-6E telekomünikasyon uydusunu geliştiren China Space Science and Technology Corporation’a (CASC) göre, uydu yakın zamanda bağımsız tahrik modülünden ayrıldı ve elektrikle çalışan bir yörünge değişikliğine başladı. seyahat.

Uydu, 13 Ocak’ta Xichang Uydu Fırlatma Merkezi’nden Long March-2C taşıyıcı roketi ile fırlatılarak planlanan yörüngesine başarıyla girdi.

CASC, APSTAR-6E’nin yüksek performans, yüksek verimlilik ve yüksek maliyet performansına sahip yeni nesil ekonomik bir ticari uydu olarak Çin’in yörüngesini tamamen bağımsız olarak değiştiren ilk uydusu olduğunu bildirdi.

Bağımsız tahrik modülünden ayrıldıktan sonra uydu, iki elektrikli tahrik sistemiyle senkronize olarak yörüngeye girecektir.

Uydu, öncelikle Güneydoğu Asya bölgesi için uygun maliyetli, yüksek verimli geniş bant bağlantı hizmetleri sağlamak için kullanılacak.

kozluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu