Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çocukluk Çağına ‘Evlilik’ Girdi, LGBT’yi Bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedensel ve ruhsal olgunluğa erişmeden yapılan evlilikleri tasvip etmediklerini, asıl tehlikenin çocuklar için olduğunu söyledi. sapkın akımlar‘ o tartıştı.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG, babasının kendisiyle 2002 yılında altı yaşındayken “evlendiğini” ve çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını iddia etti.

Türkiye’nin gündemine oturan olayla ilgili 2 yıldır şikayetler üzerine dava açılırken, 6 yaşındaki çocuğu ‘evlilik’ adı altında istismar eden Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli tutuklandı.

Erdoğan, günlerdir tartışılan reşit olmayan evliliklerle ilgili değerlendirmelerde bulundu: “Kızımızın bedenen ve ruhen olgunluğa erişmeden, reşit olmadan evlenmesini asla tasvip etmiyoruz, tasvip etmiyoruz. Çocuklukta cinsel istismar asla kabul edilemez. Ne islami ne de insani bir davranış değildir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Kadın Emek Zirvesi’nde konuştu.

Erdoğan açıklamalarında bir kez daha LGBTİ’leri hedef göstererek, “LGBT diye olay bizim kitabımızda yok ama CHP’nin kitabında var mı? Var. Kitapta başka genç muhalefet var mı? Var.”

Başkan, şöyle devam etti: “Çocuk sorunlarıyla ilgilenenlerin odaklanması ve çözüm araması gereken asıl sorun, çocuklarımızı tehdit eden sapkın akımlardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu