Haber

Diyarbakır’da Ailelerin Evlat Edinmesi Sürüyor

Diyarbakır’da çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını öne süren çocuk nöbeti, etkisini sürdüren “eyyam-ı bahur” sıcaklarına rağmen kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan aileler, eyyam-ı bahur sıcaklıklarına rağmen 1.434’üncü gününde HDP il binası önünde eylemlerine devam ediyor. Oğlunun gazeteci olma hayali kurduğunu anlatan İmmihan Nilifirka, oğlunu teslim olmaya çağırdı. Eylemin 5. yılına gireceklerini ifade eden Nilifirka, “Anneler ve babalar olarak bu eylemi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Dağda çocuk kalmayana kadar. HDP ve PKK’lı oğlumu istiyorum. Oğlum” İzmir Ege Üniversitesi’nde okuyordu, gazeteci olacaktı.Ailesine, ülkesine ve milletine hayırlı bir evlat olacaktı.Ne yazık ki HDP’nin siyasi uzantıları süpürüldü.

30 yıldır oğlunun yolunu izlediğini belirten Hatun Yüceyurt, “İstanbul’dan geliyorum. 30 yıldır oğlumu arıyorum. Oğlum gelene kadar hiçbir yere gitmem. Bekliyoruz. dağda bir tek çocuk kalana kadar buradalar.14 yaşında oğlumu kaçırdılar.1973’ten beri oğlumun yolunu bekliyorum.’Dışarı çık oğlum’ dedi.- DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu