Haber

Ereğli’de battığı belirlenen geminin mürettebatından hâlâ haber alınamıyor.

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde dün sabahtan beri haber alınamayan ve mendireğe çarpıp battığı belirlenen ‘Kafkametler’ isimli kuru yük gemisinin 12 Türk’ten oluşan mürettebat listesi belli oldu. Öte yandan Kafkametler’in karaya oturmamak için açıkta giderken limanda sürüklenerek mendireğe çarptığı, bu andan sonra iletişimin kesildiği öğrenildi.

Dün kent genelinde şiddetli yağmur ve fırtına hakimken, sabah saatlerinde Ereğli Limanı’nda 2 gemi halatlarının kopması sonucu sürüklendi. İddiaya göre ‘Kafkametler’ adlı Türk bayraklı gemi, limanda sürüklenmemesi için açık denizde bekletildi. Daha sonra geminin dalgakırana çarpmasıyla iletişim kesildi. 12 Türk mürettebatın bulunduğu gemiye ve çalışanlarına ulaşılamadı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle mürettebata yönelik arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirilemedi. Gece bir açıklama yapan İçişleri Bakanı, geminin battığını açıklayarak, “Hava ve deniz şartları nedeniyle İzmir’e gitmek üzere limandan ayrılan ‘Kafkametler’ isimli Türk bayraklı kuru yük gemisi sürüklenerek battı. Gemideki 12 Türk mürettebatla halen temas sağlanamadı.” söz konusu.

Kafkametler gemisinin mürettebatında Kaptan Cemal Turan, 2. Kaptan Hıfzı Tarhan, Telsiz Zabiti Berke Çamurtaş, Baş Mühendis Veli Özel, 2. Mühendis Göksel Özel, Güverte Kaptanı Tamer Özer, Usta Denizciler İsmail Kaptan ve Satlamış Uslu, Denizci Mustafa Nacar, Usta Mühendis bulunuyor. Cüneyt. Adının Aygen, Yağcı Ömer Hebip ve Şef Metin Usta olduğu ortaya çıktı. Mürettebattan hâlâ haber yok.

pozanti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu