Haber

Erzincan Valorant Ligi 2. Yarı Müsabakaları Başlıyor

Oyuna tutkuyla bağlı gençler, İnovasyon Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek Erzincan Valorant Ligi 2. yarı müsabakalarında hünerlerini sergileyecek.

gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan e-spor atölyesinde oyun tutkunları hem eğleniyor hem de profesyonel sporcu olarak gelir elde etmek istiyor. Son teknolojiyle kurulan ve ‘Valorant Turnuvası’ düzenlenerek gençlerin yoğun katılımıyla açılan e-spor atölyesinde Erzincan Valorant Ligi 2. yarı müsabakaları başlıyor. 20-21-23 Eylül 2023 tarihlerinde Erzincan 13 Şubat Stadı İnovasyon Gençlik Merkezi’nde oynanacak karşılaşmalar 18.30-19.30 saatleri arasında oynanacak.

E-sporcu Muhammed Burak Özkaya, “Erzincan’da bu tarz organizasyonların olması gerçekten çok güzel. Daha önce online olarak çok fazla turnuva arıyorduk ama bu şekilde düzenlemek çok uygun oldu. Daha önce ya toplanıp hem de toplanıp topluyorduk. Arkadaşlarla internet kafede oynuyorduk ya da hep evden birlikte çıkıp birlikte oynuyorduk.” “Oyunuyorduk. Amacımız hem Türkiye hem de Avrupa şampiyonalarına katılmak. Daha çok antrenman yapıp, daha çok çalışacağız, kendimizi geliştireceğiz, ekipmanlarımızı değiştirip çok daha uygun yerlere geleceğimizi düşünüyorum” dedi. -ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu