Haber

Fenerbahçe’den takım otobüsüne ateş açılmasıyla ilgili adalet çağrısı

8 yıl önce Çaykur Rizespor deplasmanının dönüşünde meydana gelen ve faili hala bulunamayan kadro otobüsüne ateş açılmasıyla ilgili Fenerbahçe sosyal medya hesabından açıklama yayınlandı.

Sarı lacivertliler tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, 39 günlük canımızın saldırıya uğramasının 8. yılı. Bugün hukuka ve adalete inananların eli boş kaldığı 96. ay. Fenerbahçe’yi öldürmek isteyenlerin özgürce yaşamaya devam ettiği 2922. gün. Bugün vicdanların sızladığı saat 70128.Takım 4 Nisan 2015’te onlarca otobüsümüze silahlı saldırı düzenlenirken 3 Temmuz 2011’in bir başka yüzü olan 12 Mayıs 2012’de Fenerbahçe’ye kumpas kuruldu. Yargı mensuplarına bir bedel karşılığında sesleniyorum: Hukukun sustuğu, adaletin hesap soruşturulmadığı, faillerin meçhul, zalimlerin cezasız kaldığı bir saat, bir gün, bir ay, bir yıl daha yaşamak istemiyoruz. . Bunu kabul etmiyoruz. Türk yargısının ve adaletinin bu karanlığın sürmesine izin vermeyeceğine inanıyoruz. “Adalet bekliyoruz, hukuk istiyoruz. Geleceğe inanmak istiyoruz.”

Ne oldu?

4 Nisan 2015’te Rizespor galibiyetinin ardından Trabzon Sürmene yolunda Rize’den ayrılırken Fenerbahçe grup otobüsüne ateş açıldı.

Failler olay yerinden kaçarken, sarı lacivertlilerde yaşanan bu olay sonrası bazı oyuncular ölüm korkusuyla süre sonunda kadrodan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu