Haber

Güçlü filonun yeni üyesi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Ayvalık Belediyesi’nin hizmet araçları filosunun yeni üyesi Konteyner Yıkama ve Dezenfeksiyon Aracı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Daha temiz bir Ayvalık Mümkün sloganıyla yola çıkan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çevreye değer veren bir anlayışla çalışmalarını sürdürüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda özellikle yaz aylarında kötü koku ve haşere üreme noktalarının başında gelen çöp konteynerleri, kiralanan araçlarla yapılan işlemleri hem yıkamakta, hem dezenfekte etmekte hem de ilaçlama yapmaktadır. önceki yıllarda kendi aracı ile

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yaptığı açıklamada; “Modern donanımı ile konteyneri 3 dakikada temizleyen çevre dostu araç, kirli suyu kendi içinde tutarak dışarı atmıyor. Kapların temizliğinde doğaya zarar vermeyen antibakteriyel, kir ve koku giderici ilaçlar kullanılmaktadır. Bu sayede görüntü kirliliği, koku, larva ve sinek oluşumu engellenir. Kent genelinde her mahallede belirlenen periyotlarla konteynerlerin ve konteyner alanlarının yıkanması, dezenfekte edilmesi ve ilaçlanması yıl boyunca kesintisiz devam edecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu