Haber

İHH İnsani Yardım Derneği Tekirdağ Şubesi Filistin Destek Konvoyu yola çıktı

İnsan Hak ve Özgürlükleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Tekirdağ Şubesi’nin Filistin’e destek amacıyla oluşturduğu araç konvoyu, Adana’daki İncirlik Üssü’ne gitmek üzere yola çıktı.

İHH öncülüğünde bir araya gelen STK’lar ve vatandaşlar, Valilik önünde toplandı.

Katılımcılar İsrail karşıtı sloganlar atarak Gazze’ye yönelik saldırılara tepki gösterdi.

İHH Tekirdağ İnsani Yardım Derneği Lideri Süleyman Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, her zaman mazlumların yanında olduklarını söyledi.

İsrail’i kınamak için yola çıkacaklarını belirten Çalışkan, “Dünyaya fitne saçan ABD üstlerini protesto etmek için dünyayı uyandırmak için yola çıkıyoruz. Türkiye’nin bütün illerinden İncirlik Üssü’ne gidiyoruz. Bizim derdimiz” Sadece Filistin değil, derdimiz sadece ülkemiz değil, dünyayı özgürleştirmektir.” “Biz istiyoruz. Bu konvoyun hiçbir işe yaramayacağını düşünenler Mavi Marmara’nın etkisini hatırlasınlar. Biz Mavi Marmara ile İsrail’den kurtulduk.” söz konusu.

Çalışkan, hiçbir mazluma din, dil, ırk ayrımı yapmadıklarını, zalimlerin karşısında durmaya devam edeceklerini belirtti.

İslam ülkelerinin harekete geçmesini istediklerini belirten Çalışkan, “Ortadoğu’nun kalbinden Siyonizm’i silmek için konvoyumuzla yolumuza devam edeceğiz. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından araçlar İncirlik Üssü’ne gitmek üzere yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu