Haber

İstanbul’daki 5 konsolosluk da bugün kapalı

Hollanda Başkonsolosluğunun ardından Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsoloslukları da kapatıldı. İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu, güvenlik nedeniyle halka kapalı olacağını duyurdu. Tedbir olarak, Beyoğlu’ndaki Almanya Başkonsolosluğu’nda bir zırhlı polis aracının bekletildiği görüldü. Kapıya “Konsolosluk bugün kapalıdır. Tüm randevular iptal edilmiştir. Güncel gelişmelere web sitemizden ulaşabilirsiniz” yazılı bir kağıt asıldı.

Hollanda Başkonsolosluğu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu çevresinde olası protestolar ve Batı amaçlarına yönelik artan tehdit nedeniyle, Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul, 30 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçici olarak ziyarete kapatılmıştır.”

Fransa Başkonsolosluğu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’da terör saldırısı riski yüksek olmaya devam ediyor. Özellikle ibadethaneler, konsolosluk temsilcilikleri, Beyoğlu ilçesi, Taksim, İstiklal Caddesi ve Bu nedenle Türkiye’de ikamet eden Fransızların veya ziyaretçilerin her zaman ve her yerde azami dikkat göstermeleri, turistik ve ağır yerlerden, ayrıca tüm tıbbi toplantı ve toplantılardan mümkün olduğunca uzak durmaları rica olunur.” İngiltere Başkonsolosluğu dün olduğu gibi bugün de kapalı olduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu