Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Gençlik ve Spor Bakanı Bak’ı kabul etti

Gençlerle temaslarda bulunmak üzere Lefkoşa’da bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, SporBakan Osman Aşkın, Bak’ı kabul etti.

KKTC Cumhurbaşkanlığı ofisinde düzenlenen resepsiyonda Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da eşlik etti.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC gençlerine spor alanında uygulanan ambargo ve kısıtlamaların bu yaşa yakışmadığını belirterek, bunu tüm muhataplarına ilettiğini söyledi.

Dayatma ve baskı yoluyla sunulan çözüm formüllerini Kıbrıs Türk halkının kabul edeceğini düşünenlerin yanıldıklarını belirten Tatar, “Haklarımızın, kanunlarımızın, eşitliğimizin olmadığı bir çözümü asla kabul etmeyeceğiz. Dolayısıyla bunlardır. her zaman nafile çabalar.” söz konusu.

Tatar, Kıbrıs Türk gençlerinin Türkiye üzerinden uluslararası yarışmalara katılması için çaba harcadıklarını belirterek, Kıbrıs Türklerinin sporun çeşitli dallarında başarılı isimler yetiştirdiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak da, Türkiye’nin spor alanında KKTC’ye her zaman destek verdiğini, iki ülke arasında gençlikle ilgili faaliyetlerin arttırılması gerektiğini, gençlere yönelik düzenlenen kültür ve spor gezilerinin entegrasyonu açısından değerli olduğuna dikkat çekti. iki topluluk.

Türkiye’nin bir spor ülkesi olma yolunda hızla ilerlediğini kaydeden Bak, spor tesislerine büyük yatırımlar yapan Türkiye’nin aynı zamanda birçok uluslararası şampiyona ve maça da ev sahipliği yapacağını ifade etti.

tillo-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu