Haber

MHP’li Kamil Aydın: Geçmişi bilmeden geçmişe yelken açamayız!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, “Geçmişi bilmeden geleceğe yelken açamayız! Tarih tekerrürden ibarettir.”

MHP’li Kamil Aydın, 1993 yılında Almanya’nın Solingen kentinde aşırı sağcı saldırıda hayatını kaybeden 5 Türk ile olayda yakınlarını kaybeden Mevlüde Genç için Ankara’da düzenlenen anma törenine katıldı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) düzenlediği anma programında konuşan Kami Aydın, değerli açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın da anma programında İsrail’in Filistin’e yönelik baskınlarına değindi. İsrail’in Filistin’de dünyanın gözü önünde soykırım yaptığını belirten Kamil Aydın, “Bu vahşete hep birlikte dur dememiz lazım.”

YTB’ye davet edildi

29 Mayıs 1993’te Mevlüde Genç ve ailesinin Almanya’nın Solingen kentindeki evine ırkçı kundaklama saldırısı düzenlenmiş, aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmişti. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Solingen faciasının 30’uncu yılı ve Mevlüde Genç’in ölüm yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Programa katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya ile birlikte sergi alanını gezdi. YTB ​​Başkanı Abdullah Eren, MHP’li Aydın’a “30. Yılında Solingen Faciası” kitabını tanıttı. Ardından Solingen ve ırkçı saldırıları konu alan film gösterimi yapıldı.

Aydın Gençlere Seslendi

MHP’li Kamil Aydın burada yaptığı konuşmada gençlere önemli mesajlar verdi. Cumhuriyetin 100. yılında gençlere seslenen Aydın, “Sevgili gençler, sevgili çocuklarım! Lütfen tarih bilincinizi geliştirin, geçmişe bakmadan geleceğe adım atamayız. Tarih tekerrürden ibarettir. Hata yapıyoruz ve tarihten ders almıyoruz, az önce bahsettiğim tarih tekerrür edecek, yani “Bu tür trajediler yaşanmaya devam edecek. Zalim zulmüne devam edecektir. Bunun için tarihimizi bilmeli, tarihi köklerimizi canlı tutmalı ve bu bilinçle geleceği planlamalıyız. Güçlü olmanın yolu budur” dedi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu