Haber

Nathan Redmond: Türk halkının gücünü gördünüz

Beşiktaş’a sezon başında katılan ve performansıyla yıldızı parlayan İngiliz futbolcu Nathan Redmond, İngiliz basınından açıklamalarda bulundu.

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye’nin dayanışma içinde olduğunu belirten Redmond, şunları söyledi:

“Türkiye’de Boğa Saldırıyor”6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türk halkının dayanışmasına vurgu yapan Redmond, şunları söyledi:

Redmond Türkiye’de boğa oldu

Haberde, 29 yaşındaki futbolcu için, “Redmond Türkiye’de tam bir boğaya dönüştü. Teknik Direktör Şenol Güneş’le parıldayan bir forma büründü. Son zamanlarda Beşiktaş’ın Türk taraftarları için parlak bir büyünün tadını çıkardı”ifadeler kullanılmıştır.

Türkiye’deki misafirperverliğin ilk günden itibaren olağanüstü olduğunu ve Fenerbahçe derbisinden sonra arttığını belirten Nathan Redmond sözlerini şöyle tamamladı:

Takımdaki birçok oyuncu Fenerbahçe’ye karşı hiç galibiyet almamıştı. İstanbul’un kafe ve restoranlarında insanlar kibarca elimi sıkmak ve ‘Kazandığınız için teşekkür ederim’ veya ‘Bizim için oynadığınız için teşekkür ederiz’ demek için yemeğimizi bitirene kadar beklerler. Futbolun bu ülkedeki insanlar için ne anlama geldiğini anlamamı sağladı. Binlerce kişi meşalelerle yaklaşık bir saat şarkı söylüyor. Bu çılgınca.

haber-foca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu