Haber

Rumen futbolcular Hagi ve Popescu Türkiye’yi unutmadı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ili etkisi altına alan depremlerin ardından Galatasaray’ın unutulmaz oyuncuları Gheorghe Hagi ve Gica Popescu, Türkiye’ye destek için 50 bin euro bağışta bulundu.

Bükreş’teki Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret ederek Büyükelçi Özgür Kıvanç Altan’a taziyelerini ileten iki ünlü futbolcu, Türkiye’deki depremzedeler için 50 bin euro bağışta bulunduklarını açıkladı.

Gica Popescu, Gheorghe Hagi’nin lideri ve teknik direktörü olduğu Farul Constanta futbol takımının yaptığı bağışla ilgili olarak da sosyal medya hesabından Türkçe bir paylaşımda bulundu. Popescu şu ifadeleri kullandı:

“Türkler Hagi ve Popescu’yu unutmadıkları gibi bizim de Türkiye’yi unutmamız mümkün değil. Bugün Gica Hagi ile birlikte Türkiye’nin Romanya Büyükelçisi Sayın Özgür Kıvanç Altan’ı ziyaret ettik. Farul Köstence Kulübü, bu son derece zor dönemde, “Türkiye Büyükelçiliğine tüm desteğini göstererek 50 bin euro bağışta bulunarak mağdurların yardımına koştu. Misafirperverliği için Ekselanslarına teşekkür eder, Türkiye’den gelen olumsuz haberlerin son bulmasını ve Türk milletinin güçlü kalmasını temenni ederiz.”

gemlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu