Haber

Yabancı sermayeli enerji şirketi Altay’a talip oldu

24-31 Ağustos tarihlerinde İzmir’in köklü temsilcisi Altay’da yapılan inanılmaz genel kurul toplantısında yönetim, kongre üyelerinden kuruluş yetkisi istedi, yabancı sermayeli bir elektrik şirketinin kulübe talip olduğu ortaya çıkarken, ve yüksek divan heyeti konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Altay Yüksek Kurul Heyeti Başkanı Ahmet Çoker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, şirketleşme çalışmalarının devam ettiğini, siyah beyazların her zaman yan yana olduğunu belirtti. sporŞirketin futbol kulübü olarak kalacağını, şirketin sadece futbol branşını kapsayacağını, kulübün asla şahsi bir mülk olmayacağını söyledi.

Ahmet Çoker, “Altay Yüksek Kurulu adına bilginize sunulmak üzere açıklama yapılmasına ihtiyaç var” dedi. Bu dönemde yasaların gereği ve mevcut ekonomik durumun tek çıkış noktası olarak futbol branşındaki rakiplerin haklarını temsil edecek bir şirketin kurulması için alt yapı hazırlama görevini üstlenmiştir. . Değişmeyecek ana unsurlar her zaman geçerlidir. Bunlar: Kulüp her zaman bir spor kulübüdür, sadece futbol branşı bu kapsamdadır. “Asla kişisel bir mülk olmayacak. Tüm kulübün birleşmesi söz konusu değil” dedi.

Çoker, hukuk kurulu ve mali kurulun da konu üzerinde çalıştığını belirtti.

MALEZYA’DAN ENERJİ ŞİRKETİ

Altay’a talip olan elektrik şirketinin Malezya merkezli dünyaca ünlü bir şirket olduğu öğrenildi. İdari binası Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki ikiz kuleler olan şirketin siyah-beyazlı bir kulübe talip olması camiayı heyecanlandırırken, bazı Altaylılar kulübün kurulmasına karşı çıkıyor.

SEFA FORMUNA YAKIN

Geçen sezon Altay’da zaman zaman forma şansı bulan defans oyuncusu Sefa Özdemir’in Pazartesi günü Şanlıurfaspor deplasmanında 1. Lig’de döneme başlayacağı ve yeni döneme ilk 1’de başlamaya hazırlandığı öğrenildi. 11. İsveçli savunma oyuncusu Eric Björkander’in gruptan ayrılmasının ardından teknik direktör Tuna Üzümcü’nün sol bek olarak Sefa’yı ilk 11’e yazdırdığı belirtildi.

Geçen sezon 9 lig maçında 515 dakika forma giyen ve 1 gol 1 asistlik performans sergileyen Sefa’nın bu dönem siyah beyazlıların kontralarından biri olacağı belirtildi. Teknik patron Tuna Üzümcü’nün sağ bek olarak 25 yaşındaki Sefa’nın yanında 42 yaşındaki deneyimli stoper İbrahim Öztürk’ü de oynaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu