Teknoloji

Yapay Zeka Artık Instagram Yorumlarını Bile Bizim Yerimize Yapacak: İşte Instagram’ın Üzerinde Çalıştığı Yeni Özellik

Birçok teknoloji devi gibi WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi platformları bünyesinde barındıran Meta, yapay zeka saldırılarıyla hızla kızışan yarışta öne çıkmayı hedefliyor. Artık şirketin yeni bir Instagram hesabı var. yapay zeka özelliğiplanladığı ortaya çıktı.

Mobil uygulamalarla ilgili yaptığı paylaşımlarla tanınan Alessandro Paluzzi, platformun üzerinde çalıştığı bir özelliği paylaştı. Yeni özellik, Meta’nın yapay zekayı Instagram’ın her yerine entegre etmek istediğini gösteriyor.

Yapay zeka sizin için yorum yapabilecek

Paluzzi’nin Instagram’da yaptığı paylaşıma göre, Yapay zeka ile yorum üretilmesine olanak sağlayacaktır. Bir özellik üzerinde çalışmak. Özelliğin ekran görüntüsünde bir yorum yazdınız metin kutusunun sol tarafında an itibarıyla kullanıldığı görülmektedir. Burada normalde kullanıcıların profil fotoğrafı yer alır.

Yapay zeka ile ilgili yorumlarımızı artık yazdırabileceğimizi gösteren bu özellik hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ne zaman çıkacağı ve nasıl kullanılacağı hakkında bir bilgi yok. Hangi modelden yararlanacağı da bilinmiyor. Ama bir varsayımda bulunabiliriz.

Son zamanlarda Instagram’ın yapay zekaya ağırlık verdiğine dair haberler görüyoruz. Geçen hafta, Meta’nın Instagram’a AI destekli bir sohbet robotu getirmek istediği ortaya çıktı. ChatGPT benzeri özelliklere sahip olacak bu bot, farklı kişiliklere sahip, sorularınızı cevaplayın fonksiyonlar belirtildi. Tüm haberler doğru çıkarsa şirketin yorumlarda kendi chatbot’undan yararlanabileceği iddia edilebilir. Daha sonra ne olacağını göreceğiz.

haber-sogut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu