Haber

Çumra’nın çehresini değiştirecek proje için çalışmalar sürüyor

Çumra Belediyesi tarafından ilçe merkezinde değişim projesi olarak başlatılan Çumra Ticaret Merkezi inşaat çalışmaları devam ediyor.

Çumra’nın çağdaş geleceğinde değerli bir yere sahip olan yatırımların ortasında yer alan ‘Çumra Ticaret Merkezi’nde inşaat çalışmaları devam ediyor. Haziran ayında ilk kazısının yapıldığı projede temel atma aşamasına gelindi. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, ilçeye kazandıracakları yeni ticaret merkezinin yapılması için yapılan çalışmaları inceledi.

“Çumra Ticaret Merkezi, Pazar Merkezimize Değer Katacak”

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, projenin Çumra’ya ekonomik ve sosyal kazanımlar sağlayacak bir yatırım olduğuna değinerek; “Çumra çarşımızın merkezinde eski Cumhuriyet Lisesi’nin bulunduğu yere yapmayı planladığımız Çumra Ticaret Merkezimizin temel kazısı tamamlandı. Bu proje tamamlandığında Çarşı merkezimize değer katacak bir yatırım olacak. Bu kapsamda ilçemizin otopark ihtiyacına değerli ölçekte cevap verecek ticaret merkezimizin bodrum katında kapalı otoparkı hizmete açmayı planlıyoruz. Yaklaşık 20 bin metrekare olan ticaret merkezi inşaatımız çalışmalarımızın devamı niteliğinde bodrum kat ve üzeri 3 kat olmak üzere toplam 5 katlı bir projeden oluşmaktadır. Çumra’mızda konaklama ihtiyacı her geçen gün arttığı için dışarıdan gelen misafirlerimizin temiz ve konforlu bir ortamda konaklayabilmeleri için yukarıdaki katlardan birini eksiksiz bir otel hizmeti verecek şekilde planladık. Projemizin zemin ve birinci katı; Mağazalar, kafeteryalar, alışveriş merkezleri olarak planladık” dedi.

“Esnaflarımızdan Olumlu Tepkiler Alıyoruz”

Başkan Candan açıklamalarına şu cümlelerle devam etti:

“Burası ille de bedesten olmayacak, dört cephesi dışarıya açık, yollarla çevrili bir açık çarşı olacak. Çevredeki birçok esnafımızdan da olumlu geri dönüşler alıyoruz. Proje alanına yakın konumda bulunan yeni iş merkezi projemiz ile amacımız; Bağkur, Sönmezler, Yılmazlar çarşılarındaki esnafımızın da dahil olduğu bölge için yeni bir ticaret alanı oluşturmak. Projemiz tamamlandığında Çumra’da ticari ve sosyal imkanları canlandıracak bir eser açmanın mutluluğunu her zaman yaşayacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Çumra’mıza ve bu ilçenin güzel insanlarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu