Haber

YTB’den Viyana’daki gençlere yönelik dijital medya akademisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından diasporadaki medya kuruluşlarında çalışma potansiyeli olan ve konuya ilgi duyan gençlere yönelik düzenlenen “İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Avusturya Genç Diasporası Dijital Gazeteciliği” programı Dijital dünya tamamlandı. Üç gün süren program kapsamında katılımcılara yeni medya ve gazetecilik alanlarında çeşitli eğitimler verildi.

“İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Avusturya Genç Diasporası Dijital Gazeteciliği” projesi; Avusturya’nın başkenti Viyana’da Genç Birikim Derneği ve GZT Sosyal Medya Platformu iş birliğinde gerçekleştirildi. Üç gün süren program kapsamında katılımcılara yeni medya ve dijital gazetecilik alanlarında çeşitli eğitimler verildi.

Proje, diasporadaki medya kuruluşlarında çalışma potansiyeli olan ve sosyal-dijital medyayı daha iyi kullanarak kendilerini ifade etmek ve taleplerini dile getirmek isteyen katılımcıların bilgi ve becerilerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

“İletişim Yüzyılında Medya Akademisi: Avusturya Genç Diaspora Dijital Gazeteciliği” programı çerçevesinde katılımcılar; Yeni medyanın doğuşu, kavramları, incelikleri ve gerçek kullanımı, hikaye anlatımı, görsel düzenleme, medya etiği ve medya okuryazarlığı konularında uzmanlardan eğitim aldı.

Eğitimin ardından projenin özetini içeren dijital bülten oluşturularak katılımcılara gönderildi.

Eğitimin son günü, daha önce verilen derslerin uygulamaya konulması ve katılımcıların hazırladığı içeriklerin eğitmenler tarafından eleştirel olarak değerlendirilmesiyle sona erdi.

haberkabaduz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu